• امروز یکشنبه, 06 فروردين 1396 - Sun 03 26 2017
 • شما اینجا هستید: صفحه اصلی کمیته های ورزشی کمیته ورزشی بزرگساان

  كميته ورزشي "بزرگسالان (international chalange)

  bozorgsal

  كميته ورزشي "بزرگسالان (INTERNATIONAL CHALANGE)Icon

   

  اهميت حضور پدران، مادران حتي پدربزرگها،‌مادربزرگها در همايش ها و فعاليتهاي ورزشي و انتقال تجربيات سالهاي طلايي عمر خود به نسلهاي آينده و ايجاد الگوي مناسب جهت بالا بردن روحيه نسل جوان بمنظور كسب شادابي، تندرستي از اهداف مهمي است كه انجمن ورزش بزرگسالان در جهت تعميم و گسترش ورزش براي اين رده سني دنبال مي‌نمايد. از دهه 50 اغلب دولتها و حكومتها ورزشهاي سالم وكم‌هزينه مثل پياده‌روي ، دو آهسته، بدمينتون، تنيس روي ميز، دوچرخه‌سواري،‌ورزشهاي صبحگاهي وكوهروي را براي آقايان و بانوان 45 سال به بالا پيشنهاد مي‌نمودند واعتقاد داشتند چنانچه انسانها از 45 سال به بالا به ورزش بپردازند در بهره‌وري و بالابردن روحيه شادابي و پويايي آنها بسيار مؤثر است.
  فدراسيون جهاني ورزش همگاني براي اين گروه سني در اغلب رشته‌هاي موجود فعاليتهايي را بنام INTERNATIONAL CHALANGE برگزار مي‌نمايد.
  انجمن ورزش بزرگسالان فدراسيون نيز بر اين اساس و با توجه به وظايفي كه بعهده دارد در رشته‌هاي دو وپياده‌روي، دوچرخه‌سواري، كوهروي، آمادگي جسماني،‌ شنا، ورزشهاي صبحگاهي ، گشت طبيعت، توريسم ورزشي برنامه‌هاي تفريحي را تنظيم و جهت اجرا به استانها ابلاغ مي‌نمايد.
  قوانين حاكم بر كليه رشته‌هاي ورزشي كه فعاليت بزرگسالان در آن انجام مي‌شود همان قوانين موجود در ورزشهاي آماتوري بوده كه با اندك تفاوت از نظر سن و وزن افراد با ارفاق و تفاوتهايي در نظر مي‌گيرند.
  مقاطع سني:براي افراد بزرگسال 6 مقطع سني در بخش آقايان و بانوان پيش‌بيني گرديده‌است.
  آقايان
  41-35 سال
  48- 42 سال
  55- 49 سال
  62-56 سال
  69-63 سال
  70 به بالا

  بانوان
  34 – 30 سال
  39- 35 سال
  44- 40 سال
  49- 45 سال
  55- 50 سال
  56 به بالا سال
  رشته‌هاي فعال انجمن : دو- پياده‌روي- كوهروي- ورزش صبحگاهي- گشت طبيعت- دوچرخه‌سواري

  مسئول کمیته

  رئیس کمیته:

  نایب رئیس بانوان:

  تماس با کمیته

  شماره تماس کمیته

  تلفن:

  تلفن همراه :

  آدرس ایمیل :

  web site:

  قوانین و آئین نامه 

  محل درج لینک دانلود  قوانین